Коли цуценя вперше з'являється в новому будинку, його лякає незнайома обстановка, незвичні звуки, предмети і люди, яких він зовсім не знає.
У той же час, його розлучили з мамою, братами і сестрами, поруч з якими було так комфортно і спокійно. Поруч з мамою цуценятам добре і зовсім не страшно. Така комфортна обстановка створюється завдяки спеціальним речовинам - феромонам, які виділяються мамою.

Що таке феромони?

При спілкуванні собаки використовують не тільки нюх, слух і зір, але і феромони - хімічні речовини природного походження, за допомогою яких тварини одного виду обмінюються інформацією.
Феромони, що виділяються однією особиною, можуть впливати і змінювати поведінку інших особин цього виду, а також впливати на фізіологічний та емоційний стан. Це яскравий приклад хімічної комунікації - найбільш древнього способу спілкування у тварин. Прикладом феромонів, які добре знайомі власникам собак і кішок, можуть бути статеві феромони. Завдяки цим речовинам, сука стає привабливою для самця в певний період. Феромони також застосовуються для маркування території, висловлюють агресію і т.д. Риби, земноводні, ссавці добре розрізняють феромони особин свого та інших видів, а загальні групові феромони дозволяють тваринам відрізняти «своїх» від «чужаків».
У ссавців феромони виробляються спеціальними залозами (анальними, лицьовими, грудними (при лактації) залозами, залозами, розташованими на подушечках лап і т.д.) Виділяючи в навколишнє середовище, феромони стимулюють нюхові рецептори, розташовані в носовій порожнині тварин (а саме, в вомероназальному органі), звідки сигнал надходить в мозок. Таким чином, феромони швидко впливають на емоційну поведінку і фізіологію тварин.

Після пологів всі лактуючі суки виділяють з молочних залоз феромон, що забезпечує взаємозв'язок цуценя і матері та має заспокійливий ефект на цуценя. Поруч з мамою налякані цуценята відчувають себе в безпеці і, незважаючи на страх невідомості, знову готові до дослідження навколишнього світу.
Доведено, що це "відчуття материнського тепла" собака "пам'ятає" протягом усього життя, тобто не тільки цуценята, а й дорослі собаки сприйнятливі до цього феромону, що регулює емоційний стан і взаємини тварин.
На цьому заснована дія синтетичної копії феромону собак Adaptil, який допомагає цуценятам і дорослим собакам освоюватися в незнайомих місцях і полегшує переживання стресових ситуацій.
Будучи аналогом природного феромона собак, Adaptil імітує його дію, усуваючи у собаки почуття тривоги і відновлюючи душевний спокій.

Навіщо моїй собаці Adaptil?

1. Adaptil допомагає цуценятам освоюватися в незнайомих місцях:

Зміна місця проживання, транспортування, візит до ветеринара, відвідування виставки

2. Adaptil полегшує переживання стресових для собаки ситуацій:

Розставання з мамою, з господарем; Cтрах самотності, зустріч з незнайомими людьми, шум, гучні звуки.

 

Страх гучних звуків (феєрверки, постріли, грім тощо)


Перед звуком феєрверків і петард багато собак відчувають панічний страx. Слух собаки гостріше людського, а діапазон розрізнювання звуків набагато ширше. Серед інших причин боязні гучних звуків відзначають генетичну схильність, вплив негативного досвіду інших тварин, недостатню соціалізацію.
Крім феєрверків і салютів, собаку можуть налякати будь-які несподівані гучні звуки: музика, постріли, грім. Перелякані тварини поводяться по-різному: одні впадають в заціпеніння, інші тремтять, задихаються і намагаються сховатися. Деякі собаки скиглять і гавкають, в розпачі шукають господаря, можливий прояв агресії і деструктивної поведінки. На жаль, багато собак в паніці тікають і не знаходять дорогу додому.


Adaptil рекомендується при прояві панічних страхів у собак для відновлення гарного самопочуття і нормалізації поведінки. Ефективність препарату доведена клінічними випробуваннями.
Adaptil простий в застосуванні:

1. Дифузор включається в електричну розетку.

2. Діюча речовина випаровується і циркулює в повітрі.

3. Нормалізує емоційний стан собаки.

Adaptil-спрей рекомендується застосовувати при транспортуванні собаки, при відвідуванні виставки або ветеринарної клініки і в інших ситуаціях, пов'язаних з короткостроковим перебуванням поза домом.